Jdi na obsah Jdi na menu
 


 

KRVESAJBAND

     Amatérská kapela KRVESAJBAND vznikla zcela spontánně počátkem roku 2009. Skupinu založili kytaristé Franta Dančák a Jarda Kudláček s kontrabasistou Zdeňkem Němcem, za vokální podpory Evy Marešové, Mirky Němcové a Moniky Stiebitzové. Podnětem ke vzniku bylo Burčákové setkání v září 2008, kde se urodil nápad založit kapelu. "Veřejně" se  začalo hrát v červnu 2009. 

     V říjnu 2009 rozšířil naše řady hráč na pětistrunné banjo,  kytaru  a foukací harmoniku Jirka Havlíček.

      Od konce roku 2012 s námi chodí zpívat jen občas podle časových možností vokalistka Monika Stiebitzová.

      V březnu 2013 s námi začal hrát jako host houslista a mandolinista  Libor Vykusa, který byl na Vandru 2013 přijat za řádného člena. Zdravotní důvody na podzim roku 2015 znemožnily účast na našich akcích a v lednu 2016 byla spolupráce s kapelou ukončena.

      Od roku 2014 s námi hrál jako host kytarista David Beneš, který premiérově absolvoval v roce 2017 Pánskou jízdu, aneb Vandr 2017. V následujícím roce byl na Vandru 2018 přijat za řádného člena kapely.

      Od května 2015 z důvodu dlouhodobé nemoci si dala pauzu Eva Marešová. 

     Od počátku roku 2016 s námi občas chodí hrát mandolinista kapely Paběrky  Libor Vinklát.

    Krvesajband hraje akusticky bez zesilovačů známé skladby z oblasti country, trampské a folkové hudby, včetně často zpívaných "hospodských šlágrů". Mezi hranými skladbami jsou i vlastní autorská díla z kuchyně hráče na banjo Jirky.

      Kapela je budována na demokratických základech a proto kapelník je putovní funkce na jeden rok. Převzetí nevděčné role kapelníka se od roku 2013 děje na pánské jízdě - Vandru vždy počátkem srpna.  V současné době jím je od 23,20 hodin 8. srpna 2020 hráč na banjo, kytaru a foukací harmoniku Jirka Havlíček.  U této příležitosti převzal podle zvyklostí nový kapelník od emeritního kapelníka Krvesajbandu  Zdeňka Němce, tradičně na záchodku kempu U Potůčků, bojovou zástavu kapely a tím i vedení kapely.